מעוניינים לקבל פרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
לחצו לעיון במדיניות הפרטיות

תודה רבה על פנייתך!

ניצור עמך קשר בהקדם

יועצי הרישום שלנו עומדים לרשותכם:

קורס הנדסת איכות

מטרת הקורס

קורס איכותי ומעמיק העוסק במכלול התהליכים והכלים המבטיחים את איכותו התקינה של המוצר טרם יציאתו לשוק. מהנדס האיכות אחראי על שמירת הסטנדרט הגבוה הנדרש בתהליך הייצור תוך שמירה על יעילות מערכתית מקסימלית בכל תהליך שרשרת האספקה. הקורס נמצא בפיקוח הארגון הישראלי לאיכות.

מסגרת הקורס

300 ש"ל אקדמיות, 70 מפגשים. משך הקורס כשמונה חודשים.

אודות הקורס

בפיקוח האיגוד הישראלי לאיכות.
הנדסת איכות הינו תחום חיוני הקיים כיום בכל ארגון או מפעל יצרני. תחום זה הינו תחום חדש באופן יחסי והוא נולד מהצורך להבטיח ייצור מוצרים פונקציונאליים ובטיחותיים העומדים בדרישות התקנים הרלוונטיות.

קורס הנדסת איכות (הכולל את קורס "בקרת והבטחת איכות") הינו קורס איכותי ומעמיק העוסק במכלול התהליכים והכלים המבטיחים את איכותו הראויה והתקינה של המוצר טרם יציאתו לשוק.

למהנדס האיכות תפקיד חשוב בתהליך זה. הוא אחראי על שמירת הסטנדרט הגבוה הנדרש בתהליך הייצור תוך שמירה על יעילות מערכתית מקסימלית בכל תהליך שרשרת האספקה

מהנדס האיכות חייב להכיר לעומק את תהליכי בקרת והבטחת איכות המוצר, חייב להתמצא  בתורות הדגימה השונות ובסטטיסטיקות הנדרשות, הוא מחויב לשמור על עמידת המוצר בדרישות התקנים תוך ניהול נכון ומקצועי של תהליכי בקרה ושיפור תמידיים ועוד . מכלול כלים אלה נלמדים באופן מעמיק ויסודי בקורס ייחודי זה אשר בסיומו תוכלו לגשת לבחינות ICQE/CQE – בחינות ההסמכה לתעודת "מהנדס איכות מוסמך" -Israeli /ASQ Certified Quality Engineer מטעם האיגוד הישראלי /האמריקאי לאיכות.   
בוגרי הקורס אשר יעברו את המבחנים בהצלחה, יוכלו לעבוד כמהנדסי איכות או כמנהלי הבטחת איכות   
בארץ או ארה"ב (בהתאם לבחינת ההסמכה).

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הקורס:

 • מנהל ביקורת ומבקר
 • מהנדס איכות
 • מנהל איכות ספקים
 • מנהל פרויקט
 • מומחה למערכות יצור

נושאי הלימוד

מהנושאים הנלמדים בקורס:

 • לימוד ניהול איכות ומנהיגות: היסודות והפילוסופיות של איכות, העקרונות והטכניקות של מנהיגות ושיטות מוכחות של תכונות תקשורת.
 • פיתוח מערכת ניהול האיכות (QMS): העקרונות והתיעוד של המערכת, התקנים והמדריכים, הדרכות האיכות והמבדקים, ועלויות הקשורות באיכות.
 • תכן מוצרים, תהליכים ושירותים: הגדרת ודירוג מאפיינים, אימות ווידוא, אמינות ותחזוקתיות.
 • לימוד המיומנות הקריטית הנדרשת להטמעת בקרה אפקטיבית על מוצרים ותהליכים, כולל מדגמי קבלה, בקרת חומר, מטרולוגיה וניתוח מערכות מדידה.
 • שליטה בכלים כמותיים וטכניקות המקדמות שיפור מתמיד מיישום LEAN ופעולות מתקנות לשימוש בקייזן ושש סיגמא.
 • הבנת השיטות לסיכום מידע, הסקת מסקנות סטטיסטיות, ניתוחי שונות, היפותזות מבחן, ביצוע בדיקות יכולת ותכנון וביצוע של ניסויים.
 • הפגנת שליטה בנושא סיכונים: ההבנה שלהם, הערכתם, בקרה עליהם, מבדקים וניסויים הקשורים לסיכונים.
לקבלת הסילבוס המלא לחצו כאן

סגל המרצים

מר גדעון רוט

חבר בהנהלת האיגוד הישראלי לאיכות, חבר בוועדת המומחים לתקני חדשנות במכון התקנים, חבר בוועדת תקן 9145 AS של IAQG/SAE, חבר בוועדה המרכזית 7800 לתקני מערכות ניהול איכות.
דירקטור לשעבר במועצת המנהלים של  ה-ASQ (האיגוד האמריקאי לאיכות). בעלים של חברת GRC ויועץ בכיר לתחומי האיכות.
מעל 40 שנות ניסיון בתעשייה בתחומי תעופה, מכשור רפואי, קוסמטיקה ועוד.


גב' ורה קופיאן

בוגרת הטכניון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל, בעלת ניסיון של מעל 18 שנים בתעשייה בתפקידי איכות (מהנדסת איכות, מנהלת איכות ויועצת איכות). בעלת ותק של מעל 20 שנה כמרצה בקורסי איכות (בקרה והנדסה) והכנה למבחני ICQE חיצוניים של האיגוד הישראלי לאיכות.
מהנדסת הבטחת איכות מוסמכת  ICQE .
מאמנת Coach Life)) מוסמכת ע"י האיגוד האמריקני ל- .NLP

תנאי קבלה

12 שנות לימוד, ראיון אישי (יש לשלוח קו"ח).

זכאות לתעודה

לעומדים בדרישות הקורס, תוענק תעודת סיום מטעם האיגוד הישראלי לאיכות והיחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת. לבוגרים אשר יעברו את הבחינה החיצונית, תוענק תעודת "מהנדס איכות" מטעם האיגוד הישראלי/ אמריקאי לאיכות. תעודה זו אינה תואר אקדמי, אך מוכרת ומקובלת בכל החברות והמפעלים בעולם.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
לחצו לעיון במדיניות הפרטיות

תודה רבה על פנייתך!

ניצור עמך קשר בהקדם