מעוניינים לקבל פרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
לחצו לעיון במדיניות הפרטיות

תודה רבה על פנייתך!

ניצור עמך קשר בהקדם

יועצי הרישום שלנו עומדים לרשותכם:

קורס חשמלאי מוסמך

מטרת הקורס

קורס מעשי המפוקח על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים במהלך הקורס תקבלו את הידע התאורטי ואת ההכשרה המעשית הנדרשים לקבלת רישיון לתחום החשמל. הקורס משלב פרקטיקה הכוללת למידה במעבדות טכנולוגיות משוכללות.

מסגרת הקורס

850 שעות לימוד אקדמאיות, שיעורים פרונטליים.

אודות הקורס

תחום החשמל הינו אחד התחומים המבוקשים ביותר במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי.
לכל ארגון, מפעל, עסק או בית פרטי נדרש איש מקצוע מיומן ומוסמך אשר יכול לבצע עבודות חשמל.

קורס חשמלאי מוסמך, הנלמד ביחידה ללימודי החוץ של האקדמית כנרת, הינו קורס מקצועי בו תקבל את הידע הנדרש המותאם לתחום זה על פי מכלול התכנים הטכנולוגיים החדשניים והמעדכניים. כמו כן תוכשר לבצע עבודות חשמל במתח נמוך ולחתום על תכניות עד 80 אמפר (תלת פאזי).
בקורס זה, המפוקח על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, מושם דגש רב על פרקטיקה מעשית המשלבת למידה במעבדות טכנולוגיות משוכללות. יחד עם הפרקטיקה משלב הקורס גם למידה תאורטית עכשווית אשר מקנה את הידע הנרחב הנדרש לעבודה זו.
בסיומו של הקורס, תהיה זכאי לקבל רישיון "חשמלאי עוזר". המאפשר ביצוע עבודות חשמל במתקנים במתח נמוך בפקוח של בעל רישיון מסוג גבוה יותר. לאחר שנת ותק אחת כ"חשמלאי עוזר" תהיה זכאי לרישיון "חשמלאי מעשי" המאפשר עבודות חשמל במתקנים במתח נמוך (חד פאזי).  לאחר הוכחת ותק של שנתיים כ"חשמלאי מעשי" תהיה זכאי לרישיון "חשמלאי מוסמך" המאפשר ביצוע של עבודות חשמל במתקנים במתך נמוך (תלת פאזי).

נושאי הלימוד

מבין נושאי לימוד מתמטיקה, פיזיקה, אלקטרוניקה תעשייתית, מיתוג, פיקוד ובקרה, בקרים מתוכנתים, מכונות חשמל, מדידות חשמל, עבודה מעשית בחשמל, בטיחות וגהות, ועוד. ישנם נושאים הכוללים התנסות מעשית בעבודות חשמל.
 

לקבלת הסילבוס המלא לחצו כאן

תנאי קבלה

12 שנות לימוד, מבחן במתמטיקה וראיון קבלה.

זכאות לתעודה

לעומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס תוענק תעודת גמר "חשמלאי עוזר" מטעם משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים. חלק מדרישות הקורס- 85% נוכחות לפחות, בחינות פנימיות ושלוש בחינות עיוניות ובחינה מעשית חיצוניות.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

שדה חובה
שדה חובה
שדה חובה
לחצו לעיון במדיניות הפרטיות

תודה רבה על פנייתך!

ניצור עמך קשר בהקדם